Architektonická štúdia

10.01.2022

Architektonická štúdia je základným pilierom na vytvorenie projektu rodinného domu. Počas prvej konzultácie získame základné informácie o vašich predstavách a nárokoch na bývanie, ekonomických parametroch zhotovenia stavby, ako aj o požiadavkách na dispozičné riešenie a hmotu vášho domu. 

Je nevyhnutná?

Podľa vyššie (i nižšie) uvedeného, jednoznačne, áno. Architektonická štúdia je v jednoduchom vysvetlení prvotným výstupom klientových predstáv, spolu s riešením architekta. Je to prvý, pomerne jednouchý podklad, ktorý by však klient nemal podceniť, keďže sa od architektonickej štúdie neskôr odvíjajú ďalšie fázy projektovej prípravy. 

Okrem toho, že je "šitá na mieru" individuálnym (aj veľmi špecifickým) požiadavkám zákazníka, bezprostredne reaguje na danosti pozemku a okolité stavby či charakter oblasti. 

Rovnako slúži aj ako podklad pre rokovanie s ďalšími inštitúciami, resp. partnermi. Architektonická štúdia by sa nemala preskočiť, pokiaľ by mal byť projekt kvalitne vypracovaný. Štúdia je jeden z krokov, ktorý rozlišuje katalógový projekt od individuálneho. Obzvlášť pri zložitejšom teréne, resp. objektu.

Čo je jej výstupom?

Výstupom architektonickej štúdie sú:

  • Pôdorysy, vrátane dispozičného riešenia
  • Priečny rez
  • Pohľady
  • Situácia - Vhodné umiestnenie domu je kľúčové vzhľadom na solárny zisk, z čoho vyplýva maximálna energetická úspornosť. Rovnako aj zapracovanie stavby do terénu a ostatné parametre.
  • Vizualizácia exteriéru


Máte podobnú skúsenosť, nápad alebo problém s rozhodovaním sa? Dajte nám o tom vedieť. 

Máte na nás otázky? 

Kontaktujte nás a my vám radi pomôžeme s akýmkoľvek problémom.